Bekijk hier de meest actuele cijfers over jouw gemeente. Of het nu gaat over treinvertragingen, energieverbruik, twitterberichten of de actuele waterhoogtes? De Smart City App toont de laatste informatie via een aantrekkelijk en overzichtelijk dashboard. Bekijk snel welke Smart City Data er beschikbaar is over deze gemeente.

De Smart City informatie over jouw gemeente wordt op deze pagina via verschillende kaarten op een overzichtelijke wijze gepresenteerd. Er is onder andere informatie te vinden over energieverbruik, windmolens, koopsommen en BAG panden. Bekijk snel welke kaarten er beschikbaar zijn over deze gemeente.

Haarlem actueel

Een kort overzicht van Haarlem in cijfers. Deze actuele data is LIVE afkomstig van het ROBIN open data platform.

Recente tweets
Verdeling man/vrouw
Vrouwen:

Mannen:

Economie

Haarlem heeft datasets beschikbaar gemaakt in het Noord-Holland Slimmer project.

Aantal banen, naar buurt en stadsdeel
(jaren 2006, 2010, 2012, 2013)
Bron: LISA
2006201020122013
Buurt 10. Centrum9.21510.14710.00010.052
Buurt 11. Stationsbuurt3.9462.6502.4862.405
Buurt 12. Spaarnwouderbuurt688673698666
Buurt 20. Zijlweg-oost1.1751.3381.284887
Buurt 21. Leidsebuurt532599628613
Buurt 22. Leidsevaartbuurt3.2572.2531.6341.656
Buurt 23. Houtvaartkwartier365399419436
Buurt 30. Oude Amsterdamsebuurt426477466446
Buurt 31. Potgieterbuurt145160192173
Buurt 32. Van Zeggelenbuurt276306298304
Buurt 33. Slachthuisbuurt8321.056935877
Buurt 34. Parkwijk559824932969
Buurt 35. Waarderpolder12.46213.90114.59614.545
Buurt 36. Zuiderpolder250783845703
Buurt 40. Koninginnebuurt2.1582.1042.1292.163
Buurt 41. Kleine Hout2.8181.778763774
Buurt 42. Den Hout2.4531.8811.8631.966
Buurt 43. Rozenprieel515756665532
Buurt 50. Patrimoniumbuurt122106123127
Buurt 51. Transvaalbuurt1.4181.4101.2841.272
Buurt 52. Indischebuurt-zuid799764805843
Buurt 53. Indischebuurt-noord454460486481
Buurt 54. Frans Halsbuurt267355341329
Buurt 60. Kleverpark2.0271.7691.7871.779
Buurt 61. Bomenbuurt677795831795
Buurt 62. Planetenwijk8241.046937938
Buurt 63. Sinnevelt1.1251.1041.1041.176
Buurt 64. Overdelft333480449444
Buurt 70. Dietsveld172195201193
Buurt 71. Vogelenbuurt157183178159
Buurt 72. Delftwijk586743775876
Buurt 73. Vondelkwartier422980953845
Buurt 74. Spaarndam-west184190150182
Buurt 80. Ramplaankwartier409476570591
Buurt 81. Zijlweg-west2.1932.4591.7381.718
Buurt 82. Oosterduin244244260270
Buurt 90. Europawijk2.9572.8763.9003.771
Buurt 91. Boerhaavewijk5.6946.1446.3456.181
Buurt 92. Molenwijk1.1171.1061.1011.126
Buurt 93. Meerwijk683599632586
Stadsdeel Centrum13.84913.47013.18413.123
Stadsdeel Zuid-West16.11914.28711.95311.606
Stadsdeel Oost14.95017.50718.26418.017
Stadsdeel Noord9.56710.58010.40410.439
Stadsdeel Schalkwijk10.45110.72511.97811.664
Haarlem64.93666.56965.78364.849
bron: LISA
Inkomens, naar buurt en stadsdeel
Gemiddeld besteedbare inkomens per persoon met een heel jaar inkomen, per huishoudenen per inwoner in Euro's, naar buurt en stadsdeel
(jaren 2004, 2007, 2010, 2011, 2012)
Bron: CBS
inkomen personen met een heel jaar inkomen [euro]inkomen particuliere huishoudens [euro]inkomen inwoners [euro]
Buurt 10. Centrum200419.00026.50014.900
200734.40031.70027.500
201037.00033.60030.100
201137.40033.30030.500
201238.30034.00031.000
Buurt 11. Stationsbuurt200422.20032.30017.000
200735.90034.60028.300
201039.80035.60031.200
201140.10035.00031.900
201240.00034.00031.500
Buurt 12. Spaarnwouderbuurt200418.90025.90014.900
200734.20033.30026.900
201035.10032.00028.100
201135.60031.60028.600
201236.00032.90028.800
Buurt 20. Zijlweg-oost200419.40029.90014.200
200735.30036.30026.000
201039.10039.10027.900
201140.00040.00029.700
201240.80040.30030.200
Buurt 21. Leidsebuurt200417.00026.20012.800
200727.60028.90021.100
201030.70031.30023.200
201131.60031.40023.700
201232.10032.00024.300
Buurt 22. Leidsevaartbuurt200418.00027.40013.300
200728.50030.40021.400
201030.90032.50023.800
201131.50032.70024.100
201232.20032.80024.500
Buurt 23. Houtvaartkwartier200420.10033.90013.900
200734.00040.10023.700
201035.70039.90025.300
201137.10041.10026.200
201237.90041.70026.700
Buurt 30. Oude Amsterdamsebuurt200416.20024.50012.600
200726.90028.60020.900
201028.00028.50022.300
201128.70029.10022.700
201229.10029.10023.100
Buurt 31. Potgieterbuurt200414.30021.30010.800
200726.20028.20020.700
201028.50029.60021.300
201129.30030.20022.200
201230.00030.80022.500
Buurt 32. Van Zeggelenbuurt200416.20023.00012.100
200724.70024.80018.700
201027.30027.40021.100
201128.10027.50021.900
201228.40028.00022.000
Buurt 33. Slachthuisbuurt200414.40020.60010.400
200721.20023.30015.900
201023.20024.80018.000
201123.80025.20018.500
201224.10025.40018.600
Buurt 34. Parkwijk200414.60023.2009.800
200720.80025.40015.200
201022.80026.20016.400
201123.30026.60016.800
201223.80026.80017.200
Buurt 35. Waarderpolder200415.40021.60011.100
200725.40027.80017.000
201036.30038.20026.600
201136.90038.00026.700
201238.80038.70028.100
Buurt 36. Zuiderpolder200418.60031.40012.800
200730.10036.10022.300
201030.20035.90023.300
201130.60036.40024.000
201230.80036.30024.100
Buurt 40. Koninginnebuurt200425.10039.30016.700
200750.60052.20033.700
201050.80051.40034.900
201153.00052.10036.400
201254.20053.70036.700
Buurt 41. Kleine Hout200422.70032.00016.500
200742.60041.90030.900
201044.40042.60034.700
201146.70042.10036.200
201248.10044.00036.900
Buurt 42. Den Hout200428.80046.20019.900
200758.70061.30037.300
201058.80059.60038.700
201160.70058.70040.000
201260.70060.90039.900
Buurt 43. Rozenprieel200416.70023.90012.800
200727.40026.40021.600
201029.00028.50022.700
201129.40029.00023.100
201230.10028.90023.500
Buurt 50. Patrimoniumbuurt200417.60030.30013.300
200723.70030.60019.300
201026.90032.30020.300
201126.60032.40020.100
201226.60032.30020.300
Buurt 51. Transvaalbuurt200416.50025.60011.800
200726.90028.10020.800
201028.70029.70022.100
201129.10030.00022.400
201229.60030.20022.600
Buurt 52. Indischebuurt-zuid200417.20028.80012.200
200729.70034.80020.600
201031.50034.90022.500
201132.40035.40023.200
201233.20036.60023.500
Buurt 53. Indischebuurt-noord200416.10025.40011.300
200726.80029.40018.900
201027.60030.80020.100
201128.30031.40020.800
201228.40031.70020.700
Buurt 54. Frans Halsbuurt200416.90025.20012.600
200730.90030.80023.800
201031.90030.00023.900
201132.20031.10024.300
201232.10030.30024.200
Buurt 60. Kleverpark200421.60036.00014.400
200737.20040.80026.000
201041.10043.60029.100
201142.00043.50029.700
201242.80043.90030.000
Buurt 61. Bomenbuurt200418.90031.60013.100
200732.40037.40022.900
201034.40038.90024.300
201135.50039.50025.100
201236.80040.50025.800
Buurt 62. Planetenwijk200420.70035.50014.200
200734.70041.00024.100
201037.50042.70025.700
201138.50043.40026.400
201239.00043.70026.600
Buurt 63. Sinnevelt200417.60025.50015.100
200728.20026.60022.900
201031.50029.00025.900
201131.60028.90025.900
201231.90029.20026.100
Buurt 64. Overdelft200423.80040.10017.100
200738.30044.90028.700
201040.80043.60029.900
201141.60043.40030.600
201241.60042.90030.200
Buurt 70. Dietsveld200418.80032.10012.300
200730.30037.90021.000
201034.10039.90023.900
201134.40040.20024.100
201236.10041.00025.300
Buurt 71. Vogelenbuurt200416.50026.10011.600
200729.20031.60020.400
201029.90031.90021.600
201130.60032.60022.000
201230.90032.60021.900
Buurt 72. Delftwijk200415.60023.00011.700
200723.60025.30017.600
201026.10026.80020.300
201126.60027.10020.700
201226.50027.20020.800
Buurt 73. Vondelkwartier200416.80028.80011.700
200726.80032.20019.100
201029.60034.70021.200
201130.30035.20021.900
201230.60035.30021.800
Buurt 74. Spaarndam-west200419.10029.60014.300
200728.20033.90022.000
201033.30039.60026.500
201132.50036.10026.100
201233.80037.00027.000
Buurt 80. Ramplaankwartier200420.90035.60015.400
200738.30042.50027.100
201040.40044.30028.200
201141.50043.70029.000
201242.60044.90029.500
Buurt 81. Zijlweg-west200422.30033.30016.700
200737.30036.60028.000
201039.40038.90028.700
201139.70039.20028.800
201240.10040.80029.400
Buurt 82. Oosterduin200425.60044.80017.200
200739.80046.10027.100
201042.70049.20030.700
201143.60049.20031.500
201244.40050.40032.700
Buurt 90. Europawijk200416.50023.40012.300
200724.30026.40018.600
201026.20027.20020.200
201126.70027.30020.400
201226.90027.40020.400
Buurt 91. Boerhaavewijk200417.10026.70011.800
200722.10027.00015.600
201024.60028.00017.300
201125.00028.00017.600
201225.10028.30017.600
Buurt 92. Molenwijk200418.20028.90014.200
200730.50032.80023.700
201031.50032.90024.300
201131.80032.60024.400
201231.90032.90024.600
Buurt 93. Meerwijk200416.10025.20011.400
200722.90027.10016.800
201024.20027.80017.500
201124.50028.00017.800
201224.50027.80017.600
Stadsdeel Centrum200419.40027.10015.200
200734.60032.40027.600
201037.10033.60029.900
201137.40033.20030.400
201238.20033.80030.700
Stadsdeel Zuid-West200420.80032.20014.900
200736.70038.50026.500
201038.90040.10028.300
201140.10040.30029.300
201240.90041.20029.700
Stadsdeel Oost200415.70023.60011.300
200724.50027.00018.300
201026.90028.70020.500
201127.60029.10021.000
201228.00029.40021.300
Stadsdeel Noord200418.00029.00012.800
200729.90033.20021.600
201032.30035.00023.600
201133.00035.30024.100
201233.40035.50024.200
Stadsdeel Schalkwijk200417.00025.80012.500
200725.20028.30018.900
201026.80029.00020.000
201127.20028.90020.200
201227.30029.00020.200
Haarlem200418.20028.10013.200
200730.00032.30022.200
201032.20033.70023.900
201132.90033.90024.500
201233.40034.30024.700
bron: CBS
Aantal vestigingen, naar buurt en stadsdeel
Aantal vestigingen van bedrijven en andere instellingen waar mensen betaald werk verrichten, naar buurt en stadsdeel.
(jaren: 2006, 2010, 2012, 2013)
Bron: LISA
2006201020122013
Buurt 10. Centrum1.8361.7851.8771.899
Buurt 11. Stationsbuurt433397444421
Buurt 12. Spaarnwouderbuurt293291312310
Buurt 20. Zijlweg-oost278345356343
Buurt 21. Leidsebuurt227297327347
Buurt 22. Leidsevaartbuurt236251256264
Buurt 23. Houtvaartkwartier198204233247
Buurt 30. Oude Amsterdamsebuurt143162179183
Buurt 31. Potgieterbuurt67101118110
Buurt 32. Van Zeggelenbuurt105139161178
Buurt 33. Slachthuisbuurt204222230234
Buurt 34. Parkwijk134125126135
Buurt 35. Waarderpolder8081.0551.026996
Buurt 36. Zuiderpolder120132140143
Buurt 40. Koninginnebuurt547577589576
Buurt 41. Kleine Hout129108124140
Buurt 42. Den Hout331286276287
Buurt 43. Rozenprieel172245257265
Buurt 50. Patrimoniumbuurt52546668
Buurt 51. Transvaalbuurt370400425445
Buurt 52. Indischebuurt-zuid175183177190
Buurt 53. Indischebuurt-noord183210248272
Buurt 54. Frans Halsbuurt127146163169
Buurt 60. Kleverpark368429485500
Buurt 61. Bomenbuurt251323362368
Buurt 62. Planetenwijk265308312333
Buurt 63. Sinnevelt96839294
Buurt 64. Overdelft71636275
Buurt 70. Dietsveld8798114120
Buurt 71. Vogelenbuurt76879493
Buurt 72. Delftwijk153172181208
Buurt 73. Vondelkwartier171227227237
Buurt 74. Spaarndam-west53645867
Buurt 80. Ramplaankwartier133148176196
Buurt 81. Zijlweg-west155138147156
Buurt 82. Oosterduin71566766
Buurt 90. Europawijk472420445437
Buurt 91. Boerhaavewijk216212234252
Buurt 92. Molenwijk366325333338
Buurt 93. Meerwijk230173186192
Stadsdeel Centrum2.5622.4732.6332.630
Stadsdeel Zuid-West2.4772.6552.8082.887
Stadsdeel Oost1.5811.9361.9801.979
Stadsdeel Noord2.4982.8473.0663.239
Stadsdeel Schalkwijk1.2841.1301.1981.219
Haarlem10.40211.04111.68511.954
Bron:
Bijstandsuitkeringen, naar buurt en stadsdeel
Aantal inwoners met een bijstandsuitkering + als percentage van de totale bevolking van 18-65 jaar
(jaren 2004, 2007, 2012, 2013, 2014)
Bron: Gemeente Haarlem
bijstand-uitkeringen in % bevolking 18-65 jaar [%]bijstand-uitkeringen [aantal]
Buurt 10. Centrum20045363
20074,1276
20103,5238
20122,9198
20133,2219
20142,9197
Buurt 11. Stationsbuurt20042,738
2007342
20102,128
20122,128
20132,940
20142,433
Buurt 12. Spaarnwouderbuurt20043,255
20072,748
20102,544
20122,748
2013353
20142,849
Buurt 20. Zijlweg-oost20041,637
20071,329
20101,637
20121,738
20131,942
20141,840
Buurt 21. Leidsebuurt20043101
20072,274
20101,756
20121,755
20131,652
20141,861
Buurt 22. Leidsevaartbuurt20042,444
20072,240
20101,629
20121,731
20132,138
20141,934
Buurt 23. Houtvaartkwartier20040,923
20070,514
20100,615
20120,512
20130,39
20140,26
Buurt 30. Oude Amsterdamsebuurt20043,248
20072,745
2010235
20122,747
20133,561
20144,376
Buurt 31. Potgieterbuurt20042,830
20072,628
20101,821
20122,226
20132,226
20142,428
Buurt 32. Van Zeggelenbuurt20046,1128
20075,6114
20104,186
20123,584
20133,993
20144,5104
Buurt 33. Slachthuisbuurt20048,7318
20078,3292
20106,1220
20126,1194
20136,7213
20147,1231
Buurt 34. Parkwijk20048,7171
20079180
20106,3126
20126,4134
20136,9143
20147,3152
Buurt 35. Waarderpolder20046,734
20073,925
20102,628
20121,820
20131,920
20142,730
Buurt 36. Zuiderpolder20041,535
20071,226
20100,919
20120,817
2013121
2014121
Buurt 40. Koninginnebuurt20040,824
20070,926
20100,822
20120,618
20130,617
20140,720
Buurt 41. Kleine Hout20041,511
20070,96
20100,32
20120,22
2013--
201400
Buurt 42. Den Hout20042,232
20071,723
20103,245
20123,954
2013341
2014340
Buurt 43. Rozenprieel20045,6129
20075,1119
20104,6106
20124,3101
20134,6107
20145,3127
Buurt 50. Patrimoniumbuurt20042,417
2007322
20103,727
20123,728
20134,130
20143,730
Buurt 51. Transvaalbuurt20041,353
20071,144
20100,727
20120,939
20131,148
20141,671
Buurt 52. Indischebuurt-zuid20040,816
20070,611
20100,612
20120,37
20130,37
20140,37
Buurt 53. Indischebuurt-noord20043,2108
20072,583
20101,652
20121,964
20132,170
20142,277
Buurt 54. Frans Halsbuurt20042,330
2007226
20101,318
20121,622
20132,534
20143,345
Buurt 60. Kleverpark20040,725
20070,724
20100,518
20120,518
20130,622
20140,518
Buurt 61. Bomenbuurt20041,450
20071,762
2010138
20121,246
2013139
20141,349
Buurt 62. Planetenwijk20041,342
2007134
20100,724
20120,724
20130,621
20140,827
Buurt 63. Sinnevelt20042,127
20071,925
20101,215
20121,520
20131,418
2014226
Buurt 64. Overdelft20040,53
20070,53
20100,21
20120,21
2013--
201400
Buurt 70. Dietsveld20040,912
20070,68
20100,45
20120,45
20130,45
20140,57
Buurt 71. Vogelenbuurt20042,944
20072,335
20101,423
20121,525
20131,931
20142,134
Buurt 72. Delftwijk20047,3188
20075,9164
20104,9126
20124,3116
20135149
20145,3166
Buurt 73. Vondelkwartier20043,299
20072,581
20102,275
20122,481
20132,481
20142,791
Buurt 74. Spaarndam-west20040,21
20070,73
20100,52
2012--
20130,31
20140,83
Buurt 80. Ramplaankwartier20040,711
20070,23
20100,12
20120,11
20130,23
20140,34
Buurt 81. Zijlweg-west20041,212
20071,313
20100,79
20120,68
20130,79
20140,810
Buurt 82. Oosterduin20040,21
2007--
2010--
2012--
2013--
201400
Buurt 90. Europawijk20046,2355
20075,5321
20104229
20124,5265
20135,1304
20145,4323
Buurt 91. Boerhaavewijk20047,3271
20077,4276
20106228
20126235
20136,9270
20148323
Buurt 92. Molenwijk20042,2120
20072,4130
20102,1108
20122,1102
20132,9143
20143,1148
Buurt 93. Meerwijk20047339
20077,2327
20105,6267
20126,2293
20137325
20147,5354
Stadsdeel Centrum20044,4456
20073,7366
20103,1310
20122,8274
20133,2312
20142,8279
Stadsdeel Zuid-West20042,1425
20071,7347
20101,6323
20121,5320
20131,5318
20141,6342
Stadsdeel Oost20045,9764
20075,4710
20103,9535
20123,8522
20134,2577
20144,6642
Stadsdeel Noord20042,2715
20071,9625
20101,4463
20121,5496
20131,6556
20141,9651
Stadsdeel Schalkwijk20045,51.085
20075,41.054
20104,3832
20124,6895
20135,41.042
20145,91.148
Haarlem20043,63.445
20073,23.102
20102,52.463
20122,62.508
20132,92.806
20143,13.075
bron: gemeente Haarlem
Niet werkende werkzoekenden, naar buurt en stadsdeel
Aantal niet-werkende werkzoekenden + als percentage van de totale bevolking van 15-65 jaar, naar buurt en stadsdeel (jaren 2006, 2010, 2012, 2013, 2014)
Niet-werkende werkzoekenden zijn personen van 15 tot en met 64 jaar die bij UWV als werkzoekend staan ingeschreven en die minder dan 12 uur per week of helemaal niet werken
Bron: UWV
niet-werkende werkzoekenden [aantal]niet-werkende werkzoekenden in % van inwoners 15-64 jr. [%]
Buurt 10. Centrum20064877
20103174,5
20122343,4
20133194,6
20143875,5
Buurt 11. Stationsbuurt2006664,7
2010412,9
2012402,9
2013543,9
2014835,9
Buurt 12. Spaarnwouderbuurt2006824,6
2010734,1
2012633,5
2013804,4
20141045,8
Buurt 20. Zijlweg-oost20061024,3
2010722,9
2012893,8
2013703
20141155
Buurt 21. Leidsebuurt20061745,1
20101033
20121033
20131183,4
20141434,1
Buurt 22. Leidsevaartbuurt2006723,8
2010492,6
2012603,1
2013613,2
2014934,9
Buurt 23. Houtvaartkwartier2006702,5
2010491,7
2012461,6
2013722,5
2014973,4
Buurt 30. Oude Amsterdamsebuurt2006935,5
2010623,5
2012714
2013784,3
20141156,3
Buurt 31. Potgieterbuurt2006534,8
2010423,5
2012312,5
2013564,7
2014725,9
Buurt 32. Van Zeggelenbuurt20061547,3
2010944,3
2012984
20131486
20141817,6
Buurt 33. Slachthuisbuurt200637710,2
20101875
20122026,1
20132266,8
20142878,4
Buurt 34. Parkwijk200622210,5
20101376,4
20121436,5
20131577,2
20141938,8
Buurt 35. Waarderpolder2006396
2010302,6
2012363,1
2013514,6
2014786,8
Buurt 36. Zuiderpolder2006893,7
2010682,9
2012582,6
2013853,7
20141125
Buurt 40. Koninginnebuurt2006852,8
2010672,2
2012622,1
2013702,3
2014923,1
Buurt 41. Kleine Hout2006293,9
2010131,6
2012191,7
2013312,7
2014413,5
Buurt 42. Den Hout2006543,6
2010402,7
2012362,4
2013362,4
2014463,1
Buurt 43. Rozenprieel20061375,8
20101074,5
2012974
20131355,6
20141727
Buurt 50. Patrimoniumbuurt2006445,7
2010425,4
2012344,2
2013364,5
2014687,8
Buurt 51. Transvaalbuurt20061613,9
20101122,6
20121242,9
20131653,8
20142345,3
Buurt 52. Indischebuurt-zuid2006613
2010462,2
2012502,4
2013643
2014964,5
Buurt 53. Indischebuurt-noord20061925,6
20101143,4
20121253,5
20131564,4
20142105,7
Buurt 54. Frans Halsbuurt2006695,1
2010372,7
2012332,3
2013745,2
2014976,8
Buurt 60. Kleverpark2006952,6
2010802,1
2012902,4
20131173,1
20141574
Buurt 61. Bomenbuurt20061303,4
2010942,3
2012862,2
20131243,2
20141824,6
Buurt 62. Planetenwijk20061123,3
2010822,3
2012732,1
20131002,8
20141333,8
Buurt 63. Sinnevelt2006493,7
2010382,9
2012443,3
2013503,8
2014745,5
Buurt 64. Overdelft2006152,2
2010132
2012162,6
2013203,1
2014264,2
Buurt 70. Dietsveld2006261,8
2010271,8
2012251,7
2013322,2
2014573,9
Buurt 71. Vogelenbuurt2006754,6
2010523,2
2012462,7
2013684
2014985,7
Buurt 72. Delftwijk20062538,5
20101324,9
20121334,8
20131795,8
20142367,3
Buurt 73. Vondelkwartier20061835,2
20101052,9
20121163,2
20131514,2
20141985,6
Buurt 74. Spaarndam-west2006153,2
2010112,5
201251,3
2013112,7
2014256,6
Buurt 80. Ramplaankwartier2006412,6
2010432,8
2012342,2
2013422,7
2014372,4
Buurt 81. Zijlweg-west2006272,6
2010241,8
2012201,5
2013382,9
2014493,7
Buurt 82. Oosterduin200661,1
201051
201281,6
2013102
2014132,6
Buurt 90. Europawijk20064858,1
20102924,8
20123205,1
20133565,8
20144837,7
Buurt 91. Boerhaavewijk20063749,3
20102446,1
20122566,2
20133057,3
20144189,7
Buurt 92. Molenwijk20062774,9
20102083,9
20121803,5
20132464,8
20143426,8
Buurt 93. Meerwijk20064549,3
20102905,7
20123246,5
20133186,4
20143777,6
Stadsdeel Centrum20066356,3
20104314,2
20123373,3
20134534,5
20145745,6
Stadsdeel Zuid-West20067973,8
20105722,6
20125742,6
20136833,1
20148984,1
Stadsdeel Oost20061.0277,5
20106204,3
20126394,4
20138015,6
20141.0387,2
Stadsdeel Noord20061.4804,3
20109852,8
20121.0002,8
20131.3473,8
20141.8915,2
Stadsdeel Schalkwijk20061.5907,8
20101.0345
20121.0805,3
20131.2256
20141.6207,9
Haarlem20065.5375,5
20103.6473,6
20123.6313,5
20134.5134,4
20146.0235,8
Bron: UWV
Aantal misdrijven per 100 inwoners naar buurt en stadsdeel
(jaren 2000, 2002, 2006, 2010, 2011, 2012, 2013)
Bron: Politie Kennemerland
2000200220062010201120122013
Buurt 10. Centrum3236,123,228,72826,926
Buurt 11. Stationsbuurt37,344,930,64432,128,932,7
Buurt 12. Spaarnwouderbuurt9,29,56,67,68,37,57,1
Buurt 20. Zijlweg-oost6,97,85,77,69,77,69
Buurt 21. Leidsebuurt4,64,74,45,55,85,24,4
Buurt 22. Leidsevaartbuurt6,16,46,87,56,26,36
Buurt 23. Houtvaartkwartier3,642,93,74,33,64,2
Buurt 30. Oude Amsterdamsebuurt8,710,68,410,37,87,88,3
Buurt 31. Potgieterbuurt47,15,26,35,65,96,6
Buurt 32. Van Zeggelenbuurt4,963,66,15,74,56,2
Buurt 33. Slachthuisbuurt5,36,25,67,97,66,46,4
Buurt 34. Parkwijk8,37,55,77,98,46,96,2
Buurt 35. Waarderpolder30,432,121,73328,328,330,7
Buurt 36. Zuiderpolder3,14,73,65,555,15,3
Buurt 40. Koninginnebuurt7,38,55,78,77,87,46,8
Buurt 41. Kleine Hout15,321,511,713,410,29,59,1
Buurt 42. Den Hout7,38,94,89,48,79,29,4
Buurt 43. Rozenprieel8,3105,88,39,37,66,7
Buurt 50. Patrimoniumbuurt5,55,54,86,56,976
Buurt 51. Transvaalbuurt6,96,54,77,98,36,88,6
Buurt 52. Indischebuurt-zuid5,96,55,37,68,56,47,4
Buurt 53. Indischebuurt-noord3,232,24,55,54,34,6
Buurt 54. Frans Halsbuurt9,97,33,977,66,27,1
Buurt 60. Kleverpark6,47,44,467,26,46,1
Buurt 61. Bomenbuurt3,44,33,85,254,74,6
Buurt 62. Planetenwijk4,54,535,86,14,54,5
Buurt 63. Sinnevelt912,26,48,79,210,18,1
Buurt 64. Overdelft11,410,88,214,19,59,86,9
Buurt 70. Dietsveld6,23,434,24,83,64,9
Buurt 71. Vogelenbuurt4,72,72,84,83,83,63,4
Buurt 72. Delftwijk5,3656,76,36,75,9
Buurt 73. Vondelkwartier5,43,93,666,24,75
Buurt 74. Spaarndam-west0,542,14,35,13,88
Buurt 80. Ramplaankwartier2,83,2233,132,6
Buurt 81. Zijlweg-west5,87,65,18,98,57,68,7
Buurt 82. Oosterduin4,24,64,23,74,65,56,6
Buurt 90. Europawijk9,812,88,712,513,311,710,1
Buurt 91. Boerhaavewijk8,910,59,611,912,311,911,1
Buurt 92. Molenwijk3,954,44,97,35,66,2
Buurt 93. Meerwijk54,44,46,56,86,26,5
Stadsdeel Centrum28,832,721,327,22523,823,6
Stadsdeel Zuid-West6,27,15776,46,3
Stadsdeel Oost6,97,869,38,47,88,2
Stadsdeel Noord5,55,546,36,55,65,8
Stadsdeel Schalkwijk78,36,78,9108,98,5
Haarlem8,69,96,89,29,28,38,3
Bron: Politie Kennemerland
Arbeidsongeschiktheidsuitkeringen, naar buurt en stadsdeel
Aantal inwoners met een arbeidsongeschiktheidsuitkering + als percentage van de totale bevolking van 15-65 jaar (jaren: 2006, 2010, 2012, 2013)
Bron: CBS
arbeidsongeschiktheid-uitkeringen [aantal]arbeidsongeschiktheid-uitkeringen in % bevolking 15-65 jaar [%]
Buurt 10. Centrum20065407,7
20105107,3
20124506,5
20134105,8
Buurt 11. Stationsbuurt20061107,6
2010805,6
2012705,2
2013705
Buurt 12. Spaarnwouderbuurt20061508,4
20101608,9
20121609
20131407,8
Buurt 20. Zijlweg-oost20061907,9
20101606,7
20121305,6
20131305,7
Buurt 21. Leidsebuurt20063209,3
20102507,2
20122206,4
20132206,3
Buurt 22. Leidsevaartbuurt200620010,7
20101909,7
20121708,5
20131608,4
Buurt 23. Houtvaartkwartier20061906,8
20101404,8
20121304,6
20131204,2
Buurt 30. Oude Amsterdamsebuurt200618011
20101609,1
20121508,6
20131608,7
Buurt 31. Potgieterbuurt20061009,3
20101009,3
20121007,8
2013907,3
Buurt 32. Van Zeggelenbuurt200625011,9
20102209,5
20122409,8
201325010,5
Buurt 33. Slachthuisbuurt200658015,5
201049013
201245013,5
201344012,8
Buurt 34. Parkwijk200632015,3
201029013,6
201230013,8
201329013,2
Buurt 35. Waarderpolder20067010,2
2010806,6
2012706,1
2013605,2
Buurt 36. Zuiderpolder20062108,8
20102109,1
20122008,6
20131908,6
Buurt 40. Koninginnebuurt20061705,6
20101304,2
20121203,8
20131003,3
Buurt 41. Kleine Hout2006406
2010405,1
2012403,7
2013403,4
Buurt 42. Den Hout20061006,6
20101107,7
20121006,8
2013704,8
Buurt 43. Rozenprieel200627011,3
20102409,7
201225010,3
20132409,8
Buurt 50. Patrimoniumbuurt200610014,7
20108011,9
20128011,4
2013708,1
Buurt 51. Transvaalbuurt20062506
20102104,9
20122004,6
20132004,5
Buurt 52. Indischebuurt-zuid20061507,3
20101104,8
20121004,9
20131004,7
Buurt 53. Indischebuurt-noord200635010,2
20102808,8
20122908,1
20132707,3
Buurt 54. Frans Halsbuurt20061309,5
20101007,1
2012906,4
2013805,6
Buurt 60. Kleverpark20062206
20102105,5
20122105,4
20131804,6
Buurt 61. Bomenbuurt20062807,4
20102506,2
20122305,7
20132105,3
Buurt 62. Planetenwijk20062206,4
20101805,1
20121604,6
20131604,5
Buurt 63. Sinnevelt20061007,4
20101007,2
2012805,9
2013805,9
Buurt 64. Overdelft2006507,9
2010406
2012305,3
2013304,9
Buurt 70. Dietsveld2006805,1
2010704,4
2012604
2013604,1
Buurt 71. Vogelenbuurt20061408,4
20101106,5
20121106,2
20131106,4
Buurt 72. Delftwijk200639013,2
201031011,6
201231011,1
201334010,5
Buurt 73. Vondelkwartier20063309,9
20102908,4
20122808
20132607,4
Buurt 74. Spaarndam-west2006--
2010307,4
2012307,5
2013308
Buurt 80. Ramplaankwartier20061207,4
2010905,9
2012905,8
2013905,8
Buurt 81. Zijlweg-west2006606,2
2010604,8
2012504,2
2013503,8
Buurt 82. Oosterduin2006408,5
2010307,7
2012306,1
2013204,1
Buurt 90. Europawijk200677012,9
201075012,5
201277012,3
201374011,9
Buurt 91. Boerhaavewijk200646011,4
201044011
201249011,7
201348011,2
Buurt 92. Molenwijk200666011,6
201057010,4
201253010,2
201351010,1
Buurt 93. Meerwijk200670014,7
201070014
201267013,5
201369013,9
Stadsdeel Centrum20067907,8
20107507,3
20126806,7
20136306,2
Stadsdeel Zuid-West20061.7008
20101.4506,6
20121.3206
20131.2205,6
Stadsdeel Oost20061.71012,4
20101.55010,7
20121.51010,5
20131.47010,2
Stadsdeel Noord2006--
20102.3706,8
20122.2606,4
20132.1706
Stadsdeel Schalkwijk20062.59012,7
20102.46012
20122.45011,9
20132.42011,8
Haarlem20069.6309,6
20108.5808,4
20128.2308
20138.1907,9
bron: CBS
Legenda:De tabel bevat gebieden waarvan de gegevens niet van toepassing zijn, deze zijn aangegeven met een '-'.

Mobiliteit

Als er meer auto's op fossiele brandstoffen rijden, wordt er ook meer fijnstof uitgestoten. Hoeveel auto's heeft men gemiddeld per huishouden?

Aantal benzine-auto's
Aantal auto's per huishouden
Bedrijfsvoertuigen
Gem. afstand tot treinstation
Gem. afstand tot oprit
Aantal auto's ouder dan 6 jaar

Water

Dagelijks gebruikt de Nederlander 120 liter water tijdens het douchen, het doorspoelen van het toilet of de was te draaien. Slimmer omgaan met water is dan ook heel belangrijk. Hieronder laten we zien welke data ROBIN beschikbaar maakt over ons water.

Waterstanden
  • -1 cm NAP (Volkerak Galathea, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) |
  • -36 cm NAP (Schiermonnikoog, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Gat van Schiermonnikoog en de Groote Siege
  • -1 cm NAP (Volkerak Galathea, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Haringvliet bezuiden Tiengemeten
  • 1108 cm NAP (Well Dorp, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Haven van Wanssum
  • 50 cm NAP (Heesbeen, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Heusdensch Kanaal en Afgedamde Maas
  • 1108 cm NAP (Well Dorp, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Industriehaven te Wanssum
  • 104 cm NAP (Stavenisse, 07:20 uur) | Krabbenkreek en aanliggende havens
  • 50 cm NAP (Heesbeen, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Maas, Julianakanaal, Bergsche Maas en Amer
  • 797 cm NAP (Grave boven, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Nieuwe Haven te Grave
  • -36 cm NAP (Schiermonnikoog, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Siege Wal
  • 797 cm NAP (Grave boven, Fri, 19 May 2017 05:50:00 +0000) | Stuwkanaal Grave
  • 104 cm NAP (Stavenisse, 07:20 uur) | Vaarweg van de Krammersluizen naar de Oosterschelde en de Roompot
Neerslag

(Mantel)zorg

Hoe zit het nu echt met de zorg in Haarlem? Bekijk met hoeveel huisartsen Haarlem in goede conditie blijft. Openheid over de zorg is belangrijk voor het realiseren van besparingen, maar ook voor het inzichtelijk maken van de kwaliteit.

Aantal huisartsen binnen 3km
Gem. afstand tot polikliniek
Percentage 65-plussers
Percentage huishoudens met kinderen
Aantal kinderdagverblijven binnen 5km
Gem. afstand tot buitenschoolse opvang
Recente ambulance oproepen

    Storingen en Brand

    ROBIN biedt een overzicht van de actuele gas- en elektriciteitsstoringen in Nederland. Deze data kunt u ook volgen via de Twitterpagina @Storingsdata. Volg ook de alarmeringen van de brandweer.

    Recente storingen
    Recente brand alarmeringen

      Algemeen

      Haarlemuitspraak (info / uitleg)) is een stad en gemeente in Nederland en de hoofdstad van de provincie Noord-Holland. De stad ligt aan de rivier het Spaarne en in de regio Kennemerland.

      Haarlem behoort tot de middelgrote steden in de Randstad. Tot de gemeente Haarlem behoren de stad Haarlem en het westelijke deel van het dorp Spaarndam. De gemeente telt 159.340 inwoners en is daarmee na Amsterdam de op een na grootste stad van Noord-Holland en de twaalfde gemeente van Nederland. De grootstedelijke agglomeratie Haarlem (Haarlem, Heemstede en Bloemendaal) telt omstreeks 200.000 inwoners en het stadsgewest Haarlem (Zuid-Kennemerland en IJmond) ruim 400.000 inwoners.

      Haarlem wordt voor het eerst genoemd in een document uit de 10e eeuw. In 1245 kreeg het stadsrechten van Willem II van Holland. Aan het eind van de middeleeuwen was Haarlem een van de belangrijkste steden van Holland geworden. In de Vroegmoderne Tijd ontwikkelde de stad zich op industrieel gebied als textielstad en op cultureel gebied als schildersstad.

      In de buurt op Wikipedia

      Hoofdorgel van de Grote of Sint-Bavokerk in Haarlem
      Grote of Sint-Bavokerk
      Vleeshal (Haarlem)
      Vishal (Haarlem)
      De Hallen Haarlem
      Hofje In den Groenen Tuin
      Standbeeld van Laurens Janszoon Coster
      Verweyhal
      Grote Markt (Haarlem)
      Hoofdwacht (Haarlem)